Son Dakika: Üniversitelerde yüz yüze eğitim için karar verildi! Öğrencilerin önünde 2 seçenek var

omercelik.1072

Forum Yöneticisi
Owner
Moderatör
Gold Üye
Katılım
11 Ara 2020
Mesajlar
76
Tepkime puanı
114
Konum
İSTANBUL
Son dakika: YÖK, uygulamalı eğitimin gruplar halinde yüz yüze, teorik eğitimlerin ise asgari yeterlikler dikkate alınarak çevrim içi yapılmasına karar verdi. Salgın endişesi veya barınma nedeniyle eğitime devam etmek istemeyen öğrenciler, kayıt dondurma hakkından yararlanabilecek.
Koronavirüs tedbirleri kapsamında uzun zamandır eğitimin durduğu üniversiteler için Yüksek öğretim Kurulu (YÖK) kararını verdi.
UYGULAMALI EĞİTİM YÜZ YÜZE, TEORİK EĞİTİM ÇEVRİM İÇİ
Bu kapsamda uygulamalı eğitim gruplar halinde yüz yüze, teorik eğitimler ise asgari yeterlikler dikkate alınarak çevrim içi yapılacak.

ÖĞRENCİLERE KAYIT DONDURMA HAKKI VERİLDİ
YÖK, salgın endişesi veya barınma nedeniyle eğitime devam etmek istemeyen öğrencilerin, ''kayıt dondurma" hakkından yararlandırılmasının kararını da verdiklerini belirtti.
BAKAN KOCA BİLİM KURULUNDAN SONRA AÇIKLAMIŞTI
Dün gerçekleşen Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından yazılı açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, üniversitelerde yüz yüze eğitime geçilip geçilmeyeceğine ilişkin, ''Uygulamalı eğitimin mümkün olduğunca yüz yüze yapılması, teorik eğitimlere ise çevrimiçi olarak devam edilmesi görüşü YÖK'e iletilmiştir" ifadelerine yer vermişti.
Son Dakika: Üniversiteler için yüz yüze eğitim kararı verildi! Öğrencilerin önünde 2 seçenek var


Son Dakika: Üniversitelerde yüz yüze eğitim için karar verildi! Öğrencilerin önünde 2 seçenek var
 

Bu içeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst